View Single Post
Stary 13-05-2010, 16:06   #36
MarcinP26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MK3] Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Witam wszystkich
Mam problem, kupiłem Forda Mondeo z 2002r. z silnikiem 2.0 TDCI (130Km) ale radość była krótka gdyż kupiłem go w kwietniu i po jakiś 3-4 tygodniach podczas jazdy wyskoczyła mi spręzynka która cały czas migała. Pojeździłem tak parę dni ale nie dało się jeździć samochód jeździł ale palił więcej i w ogóle nie miał mocy. Rano to dopiero miałem przejścia w zasadzie odpalał ale za którymś razem z kolei i dymił na biało. Pojechał do elektryka i po podpięciu kompa wyskakiwał błąd P2336 który był opisany " CYLINDER 1 - OSIĄGNIĘTO GRANICE STEROWANIA SPALANIA STUKOWEGO W GŁOWICY" i nie można było usunąć tego błędu , elektryk poradził mi żebym sprawdził wtryski więc tak zrobiłem i okazało się, że 3 padły. Więc samochód do garażu i wymiana wtrysków niestety,ale cóż wtryski wymieniłem na dobre ( w zasadzie nie kupiłem nowych ale są dobre bo sprawdzałem je w 2 zakładach i w obydwu powiedzieli że są dobre). Po zamontowaniu wtrysków podpiąłem kompa jeszcze raz i znowu jest ten błąd P2336 ale nie zdziwiło mnie to ale nadal nie mogę go usunąć. I o to mi właśnie chodzi czy mogę odpalić samochód na nowych wtryskach nawet jak miga ta sprężynka i wyskakuje czy najpierw mam zlikwidować ten błąd, a jeżeli zlikwidować to niech mi ktoś pomoże jak???Chciałem te wtryski zakodować ale nie mogę tego zrobić bo informacja na kompie wyskakuje, że najpierw muszę usunąć ten błąd...
Z góry dziękuje za odpowiedź... Marcin
MarcinP26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem