View Single Post
Stary 28-11-2013, 19:24   #2996
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy, mam pytanie , czy Eberspächer Hydronic D3WZ Diesel OPEL to to samo co z Galaxy lub Sharana? mam okazje tanio kupić w bardzo dobrym stanie w 100% sprawny.
Gabarytowo taki sam, mac 3 KW, jest z sitkiem, wtyczka inna prostokątna, protokół transmisji-diagnozy Opla, ale po przerobieniu wtyczki będzie chodził w MK1,
Podaj numer sterownika z tego opla, bo moze być cyfrowy.

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczyt temperatury:czujniki z dogrzewacza pokazują 81 stopni,czujnik G62 odczyt ok 67-70 stopni,87 dogrzewacz się pięknie wyłącza,czujnik G62 pokazuje ok 74-79 stopni.Tak ma być,że dogrzewacz się zdąży wyłączyć a temp.silnika jeszcze nie ma pełnej?Wymieniałem termostat w lecie bo był padnięty i otwierał się już przy 75 stopniach.Teraz niby wszystko gra tylko mnie te różnice zastanawiają.Dodam ,że na zimnym silniku odczyty są:dogrzewacz ok 7 stopni,G62 0 stopni. VAG -> 01 / silnik/ -> 08 -> grupa 007 temp. na zimnym silniku w tej kolumnie są zgodne.Pozdrawiam.
Piec 5kW szybciej nagrzewa płyn niż silnik.
Chyba masz nieociepłone aluminiowe rurki /chłodnica/ pod autem, bo zanim gorący płyn dojdzie do silnika to już się sporo ochłodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrówka.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-11-2013 o 19:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem