View Single Post
Stary 07-02-2011, 02:11   #7
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3

Dodałbym również pękające sprężyny w przednim zawieszeniu, przepustnice w kolektorze ssącym oraz problem z biegami w skrzyniach z podnoszoną dźwignią biegu wstecznego.
Jeżeli chodzi o mnie, jeżdżę dwa lata modelem o który pytasz. Przejechałem 34000 mil czyli ok.55000 km w tym 5 razy Anglia- Polska- Anglia bez problemów, obecnie ma 160000 mil tj. ponad 257.000km, stan tech. bdb. zaznaczę że samochód jeździ w Anglii.
Wymieniłem :sprężyny przód, cewka wysokiego napięcia i łączniki stabilizatora z tyłu (opony, klocki,olej co 7 tys. mil - co jest rzeczą naturalną) dodatkowo czasami ciężko wchodzi 2 - przyzwyczaiłem się., lekko korodują ranty drzwi.
Auto bardzo komfortowe i przestrzenne, duży bagażnik jak na ten typ nadwozia, bardzo elastyczny i dość mocny silnik, chyba największy plus tego auta. Dość dobre zawieszenie z małym mankamentem: przy dużych prędkościach rzędu 180- 200 km/h odnosi się wrażenie jakby chcał się oderwać od ziemi oraz trochę nim buja przy wietrze - moim zdaniem kwestia aerodynamiki lub środka ciężkości, on jest po prostu dość wysoki.
Spalanie cyklu mieszanym 7,5-8 na trasie poniżej 7 (mój rekord w spalaniu na A2 w Niemczech w nocy,2 dorosłe os. + 2 dzieci + pełny bagażnik, prędkość do 130 km/h, Sheel v Power 99 - 6,27 l/100).

Ogólnie jestem zadowolony, ale decyzja należy do Ciebie.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem