View Single Post
Stary 04-10-2011, 08:10   #1995
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za co odpowiada pin 18 (wtyczka niebieska) w panelu climatronica? Pytam , bo nie wiem jaki ma wpływ jego podłączenie równolegle z zasilaniem dmuchawy bezpośrednio z akumulatora przy przeróbce na postojowe.
Masz wiadomość na PW.
Cytat:
Napisał macle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dalszej analizie logów doszedłem do wniosku, że wartości w bloku 3 to będą:1- włączenie wentylatora, 2- włączenie świecy żarowej, 3- włączenie pompki paliwa.
Dziękuję Stefano za zainteresowanie moim problemem. Odnośnie błędów, to przed naprawą miałem 5 takich samych błędów, bodajże brak płomienia (ale nie jestem pewien, mogę sprawdzić w zapiskach jeśli to istotne). Natomiast po naprawie pomimo tego, że nie chce odpalić to nie wywala żadnych błędów nawet przy 40-50 krotnym odpalaniu pieca. Jedyne błędy jakie uzyskałem były podczas doświadczeń z potencjometrem. Przy rozłączeniu obwodu potencjometru temperatura powoli rosła do ponad 500 stopni i pokazał się błąd przerwy w obwodzie czujnika płomienia, a przy zwarciu wyrzuciło błąd zwarcia do masy w tym czujniku. Moim zdaniem te błędy zdiagnozował prawidłowo. Natomiast pytanie dlaczego przy sprawnym czujniku pokazuje 270-300 stC (z przebłyskami właściwej tem. od czasu do czasu) i nie wywala żadnych błędów a pomimo tego nie próbuje odpalić płomienia. Posiadam logi z doświadczeń z potencjometrem oraz z błędnymi odczytami tem. płomienia, może to coś wyjaśni.
Zmieniłbym czujnik płomienia, a jak to nie pomoze to trzeba dobrać sie jednak do sterownika.

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 04-10-2011 o 08:13
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem