Temat: [Transit 2006-2014] Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI
View Single Post
Stary 12-07-2023, 18:11   #21
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wykrzyknik w zębatce na żółto. 2.4TDCI

Dzięki za odpowiedź.... A więc tak.... Wtryski oddałem do serwisu. Dwa dramat, dwa lepsze ale i tak poniżej normy. Zregenerowalem wszystkie. Montaż i kręcenie kilkanaście razy aż paliwo doszło i zagadał. Pierwsze wrażenie pozytywne bo silnik chodzi duuuuzo ciszej i przyjemniej. Zgaszenie i odpalenie. Niestety błąd P0089 nadal jest!!!!!!
Wtryski zakodowalem jakimś tam modułem BT przez forscan. Banalnie proste.
Niestety silnik po osiągnięciu ~40 stopni zaczyna nierówno pracować. Bardzo nierówno. Nie pomaga nawet te odczekanie 15min. Jak dodam gazu utrzymując pozycję to też faluje tylko w wyzszym zakresie. Kalibracji pompy się nie da zrobić bo po odpaleniu jest blad. Kalibracji czasu wtrysku też nie bo silnik telepie (jakby faluje).
Ciśnienie przy rozruchu faktycznie jest koło 350MPa ale trudno tak z całą pewnością powiedzieć bo odczyt ma pewne opóźnienie a odpala od strzała. Potem ze względu na to falowanie też ciśnienie faluje między 210-250MPa a wydaje mi się że przed robota wtrysków było stabilne.
Tak więc jest gorzej niż było. Jutro dzwonię do serwisu po jakaś teleporadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. ja mam MK7 i EGR tak nie wyłączę jak w poprzedniej generacji.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem