View Single Post
Stary 13-12-2021, 03:29   #5
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Skrzynia automat "Skrzynia biegów ograniczone działanie"??

Witam
Posiadam MondeoMk 5 2.0 diesel 180KM 2016r lipie.
Pradopodnonie skrzynia Powershift 6dct450 o ile dobrze kojarzę.
Problem polega na tym że,: jednego dnia ok 0st C odpaliłem auto i zauważyłem że obroty są z deka za wysokie ok 1000/1000. Mówię może wypalanie dpf się włączyło bo spalanie chwilowe było na poziomie 1,2-1,6l.
No to wskoczyłem na autostradę i przy prędkości ok 135km/h wyskoczył właśnie taki komunikat "skrzynia biegów ograniczone działanie patrz instrukcja obsługi".
W tym samym momencie jechałem na tempomacie i obroty świrowaly tj. skakały od ok 2 do jakiś 3,5 tys. mniej więcej,ale prędkość auta się nie zmieniała tylko te obroty. Po zmniejszeniu prędkości obroty wskoczyły na normalny stały poziom że tak powiem.
Co jeszcze zauważyłem że w ruchu miejskim przy jeździe w przedziale obr ok 1,2-1,9 słychać jakby klekot, tak jakby zawory stukały ale powyżej 2 tyś już tego nie słychać
Najczęściej obroty skaczą gwałtownie gdy silnik nie jest zagrzany, gdy już złapie temp to też zdarzają się skoki obrotów ale rzadziej. Nie mniej zdarza się to za każdym razem .
Nie byłem jeszcze na komputerze po week zajadę, ale za wczasu chce się dopytać co to może być, czego oczekiwać od mechanika żeby nie pocisnął kitu na kasę...
Autem zrobiłem dop ok 4tys km ma przejechane 174tys i w papierach z serwisu w DE była wymiana oleju ok 10tys temu.
Już słyszałem teorie że może być to :
- zabrudzony EGR lub jakaś wtyczka co do niego jest wpinana...?
- ślizganie się sprzęgła
- ubytek oleju w automatyczej skrzyni
- słabe napięcie na akumulatorze

Jeszcze jakieś pomysły?

Jestem z Bytomia i jeśli ktoś ma namiary na jakiś konkretnych ludzi znających dobrze temat to proszę o wiadomość.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 13-12-2021 o 14:47
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem