Temat: [Galaxy 2000-2006] prawidłowe wymiary radia
View Single Post
Stary 08-05-2014, 10:25   #11
Stary_Kot
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łajski
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: prawidłowe wymiary radia

Wybaczcie że odgrzewam ale nie znalazłem nic więcej w tym temacie. Mam forda Galaxy MK2 z fabrycznym radiem forda. W tym wątku widzę że ktoś chciał założyć radio 2 DIN do takiej ramki fordowskiej. Dostałem od kumpla radio/DVD/NAVI/itd 2DIN ale analizując sytuację mam następujące wnioski.
Jeśłi ktoś miał Galaxy z dużą navi to wówczas mamy panel centralny od sharana. Nie ma on kawałków ramki między uchwytami kubków i panelem climatronica, tylko wszystko do siebie dolega. DO tego przyciski boczne tez nie mają między sobą odstępów. Wówczas mamy pełne 2 DIN i możemy wstawiać sobie inne radio. Właściciele Sharanów i Alhambr maja tak zawsze i nie mają problemu.
Jeśli jednak mamy Forda Galaxy z fabrycznym radiem, to mamy inna ramkę. Międzt radiem, uchwytami kubków oraz radiem i climatronikiem mamy kilkumilimetrowy srebrny pasek ramki. Do tego przyciski boczne też są od forda (bardziej obłe) i oddzielone sa od siebie ramką (nie dolegają). Te dodatkowe odstępy nad i pod radiem powodują że otwór na radio jest niższy. To by potwierdzało że radio Forda ma 1.8 DIN. Kiedy tak przystawiałem do wygląda na to że radio może i by weszło, ale wystawałoby poza płaszczyznę panelu. Ramka już się nie zmieści. Z drugiej jednak strony znalazłem takie oto adaptery:

http://www.caraudiowarehouse.co.uk/-...a-p-37166.html

Te są wyraźnie do wersji Galaxy do 2006 roku. Czy wiąże się to z przycięciem ramki panelu? Czy ktos z forumowiczów wkładał kiedyś sprzęt 2 DIN do Galaxy MK2 bez dużej NAVI? Czy mógłby sie pochwalić jak i pokazać zdjęcia jak mu to wyszło? Nie wiem czy porywać się na tą operację.
Można oczywiście kupić całą ramkę panelu centralnego od wersji z dużą NAVI. Niby raptem 120 zł. Poradźcie.
Stary_Kot jest offline   Odpowiedź z Cytatem