Temat: [Focus 2004-2008] Odpalanie zimą za drugim razem
View Single Post
Stary 11-09-2015, 21:53   #1
t3ch
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odpalanie zimą za drugim razem

Witam,

Idzie zima, a więc mam następujący problem. Mam Focusa MK2 2.0D (2006) od wiosny 2013 i przy każdej zimie/jesieni mam identyczny problem - odpala mi za drugim razem. Gdy temperatury spadną poniżej 10 stopni to problem się pojawia i tak mam aż do wiosny kiedy to się nie zrobi cieplej - wtedy problem odchodzi aż do jesieni/zimy. Minęły dwie zimy i dwie zimy się przemęczyłem. Idzie trzecia i chciałbym to w końcu naprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdy go kupowałem miał 130 kkm. Teraz ma 190 kkm.

To co udało mi się zaobserwować:
  • Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny - czy z rana go odpalam czy na trasie po przejechaniu 500 km zgaszę silnik i za chwilę próbuję zapalić - pali za drugim razem
  • Problem występuje raz po raz. Zapalę silnik za drugim razem, zgaszę, i ponowne odpalenie to znowu za drugim razem, i tak w kółko. Kiedyś próbowałem go odpalić kilka razy pod rząd i dosłownie było: pali, nie pali, pali, nie pali - za którymś tam razem zrobił wyjątek i odpalił dwa razy z rzędu.
  • Kluczowy czynnik to temperatura (~10 C)
  • Nie ma znaczenia czy stoi na dworze czy w garażu
  • Próbowałem również podgrzewania dwa lub trzy razy świecy (przekręcałem kluczykiem kilka razy co by żółta sprężynka kilka razy zapaliła się i zgasła przed odpaleniem)

Filtry i olej wymieniam jak się zaleca.
Czy wiecie może co może być przyczyną?

Ostatnio edytowane przez t3ch ; 11-09-2015 o 21:59
t3ch jest offline   Odpowiedź z Cytatem