Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???
View Single Post
Stary 16-09-2010, 07:39   #1
gieniek80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie 2.0tddi-zapala i gasnie-co to moze byc???

Witam,
Mam forda mondeo z 2000 2.0TDDI.
Chcialbym zasiegnac porady, otoz moje mondeo swiruje i nie wiem co jest przyczyna.
Problem jest taki ze samochod odpala i po kilku sekundach gasnie, jak zgasnie, to od razu odpala ale znowu po kilku sekundach gasnie, obawiam sie najgorszego, ze to pompa, ale wedlug mnie wyglada to na zapowietrzanie ukladu paliwowego.
usterka zdarzyla mi sie w trasie, jechalem i po prostu samochod przestal reagowac na gaz i zagsl.
Zauwazylem ze przetarl sie waz paliwowy doprowadzajacy paliwo do pompy, ktory znajduje sie pomiedzy filtrem a pompa.
Wymienilem waz, niby troszke sie poprawilo, ale w tym sensie ze samochod troszke dluzej pracowal, ale i tak zaraz gasl.
Podjechalem do okolicznego serwisu Diesla, podpieli komputer i serwisant powiedzial ze wyskoczyl jakis blad, ale to nie jest typowy blad jaki wyskakuje przy padnietej pompie wtryskowej i powinien chodzic.
Walczyli z samochodedm ok 3 godzin i nie udalo im sie znalezc usterki. Powiedzieli ze to jednak jest pompa wtryskowa, pomimo ze wskazania komputera nie byly jednoznaczne.
na koniec jak juz mialem zabierac samochod udalo im sie go odpalic, ale jak sami powiedzieli nie wiedza jak im sie to udalo i ile moze on chodzic, efekt byl taki ze przejechalem ok 300 km i przed samym domem stalo sie to samo. W tym serwisie nie bardzo chcieli sie nim zajac bo mieli poumawianych klientow.
Do tej pory odpala i gasnie. Ja w dalszym ciagu uwazam ze pompa wtryskowa moze byc dobra, ale powoli zaczynam w to watpic.
Dodam ze wczesniej zaczal sie inny problem, otoz jak samochod jest zimny i go odpale to bardzo kopci na siwo, jak sie nagrzeje to przestaje calkowicie.podejrzewam ze to moze byc jakis waz powietrza dolotowego np intercoolera, tylko nie wiem czy w nim jest intrecoolerGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wie ktos moze czy te 2 rzeczy moga byc ze soba powiazane i czy ktos spotkal sie z taka usterka? albo jezeli to sa dwie rozne usterki, to co moze byc ich przyczyna?

z gory dzieki za pomoc i sorka za to ze sie rozpisalem, chcialem jak najlepiej przedstawic problem.
gieniek80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem