Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana baterii w kluczyku
View Single Post
Stary 14-07-2012, 17:06   #19
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana baterii w kluczyku

" a co do rozmontowania kluczyka (KeyFree):

po obu stronach jest po dwa zaczepy, któe najlepiej jest w przerwę coś cienkiego i płaskiego wepchnąć i po prostu mocniej docisnąć z lekkim obrotem ... po obu stronach to samo
Trzeba tylko uważać ponieważ w tym miejscu gdzie jest mocowane kółeczko do breloczka jest jeszcze jeden bolec plastikowy i trzeba po prostu delikatnie wysunąć (można przy pomocy tego samego narzędzia) i przekręcić a później mamy bateryjkę na wierzch i sprawa prosta. "


Ja jakoś nie zrozumiałem tego tekstu powyżej i nie poradziłem sobie z bezpiecznym rozebraniem swojego pilota.
Znalazłem natomiast porady w języku obcym ; poszło łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

For vehicles with the keyless system built after 30 August 2007:

1 Press and hold pushbuttons on the edges of the remote control to release the cover. NOTE: The cover jacks up for a couple of millimetres only!

2 Remove the cover of the remote control.

3 Remove the key blade.

4 Twist a flat-bladed screw driver in the position shown to separate the two halves of the remote control.

5 Carefully insert a flat-bladed screw driver in the position shown to open the remote control.

6 Remove and discard the remote control battery.

- Install a new remote control battery (3V CR 2032) with the + facing downwards. To assemble the remote control, reverse the procedure.

Attached Thumbnails
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1252065694-key.jpg (46.4 KB, 1144 wyświetleń)
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem