View Single Post
Stary 27-11-2012, 01:57   #2
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?

Ja bym nie eksperymentował z tą myjką no-name głównie z jednego powodu, jak już ci się coś popsuje, a z czasem to nieuniknione, to do karchera dostaniesz części bez problemu, jednak niższe modele mają to do siebie że nie są zbyt trwałe. Osobiście w tej cenie zdecydował bym się minimum na Nilfiska C110 albo jak ci się nie spieszy to dołożyć parę groszy do C120. Firma znana z dobrego i trwałego sprzętu. Z częściami i serwisem nie ma problemu. Dysza tradycyjna płaska nadaje się idealnie do mycia auta, do tego nie będziesz mieć problemu z dokupieniem pianownicy gdybyś kiedyś zechciał nabyć w przyszłości (koszt dobrej to ok 150zł) bo końcówki do Nilfiska są dość popularne. Dysza vario świetnie sprawdza się do czyszczenia np. kostki czy schodów. Nie ma sensu dokupować dodatkowej szczotki do czyszczenia kostki itp. Pamiętaj też żeby nigdy nie zostawić jej na mrozie bo jak ci woda w zbiorniku zamarznie to już masz praktycznie po sprzęcie. Brdzo przydatny za to jest wąż minimum 9m, jeżeli jest krótszy to proponuje dokupić, ewentualnie zapytaj sprzedawce czy ci nie wymieni za dopłatą 6m na 9m+, a to dlatego że nie musisz przestawiać co chwilę myjki podczas mycia i męczyć się z kablami. Obowiązkowy jest też dodatkowy filtr zewnętrzny który nie zawsze jest w zestawie. Osobiście posiadam Karchera K5.55 jubille, po 3 latach zaczął mi przeciekać pistolet przez co traci ciśnienie, na nic więcej narzekać nie mogę jednak na chwilę obecną kupił bym właśnie Nilfiska C120 albo któryś z podstawowych modeli Alto gdybym miał nadmiar gotówki. Dodatkowy plus tego sprzętu to 5 lat gwarancji. Brat ma C110 jednak ten sprzęt pomimo że trwały (3 lata i nic się nie dzieje) to jest nieco za słaby moim zdaniem i nie ma kółek więc trzeba go wszędzie nosić, a to nie jest zbyt wygodne.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 27-11-2012 o 02:29
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem