View Single Post
Stary 25-09-2022, 15:52   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,523
Domyślnie Odp: Focus mk3 1.6 EcoBoost - warto czy jednak nie?

Cytat:
Napisał lukasz_007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
które zostało "poprawione" w akcji serwisowej jest warte uwagi czy nadal traktować te silniki jako niepewne?
Jeśli nie były wcześniej przegrzane to są jak najbardziej godne uwagi. Po akcji serwisowej zabezpieczenie przed niskim poziomem płynu działa bardzo skutecznie.

Cytat:
Napisał lukasz_007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak co mnie martwi, to opinia, że te silniki to jednorazówki i trudne do naprawy. Ile w tym prawdy a ile legend?
Jednorazówki ale jak większość silników obecnie, da się wyremontować oczywiście. Problem jest z brakiem części w Europie. W USA można kupić cały dół silnika 1.6eb za 500USD czyli jak za darmo. Niestety u nas już jest gorzej i Ford ceni sobie chyba w granicach 9-10k za dół silnika. Części zamiennych do silnika w Europie ciężko dokupić, w USA są za grosze. Wszystko zależy czy opłaca się remontować czy nie ale ogólnie po 2010 ciężko znaleźć silniki które łatwo albo tanio się remontuje.

Cytat:
Napisał lukasz_007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kusi mnie, ponieważ z tego co czytałem silnik jest całkiem oszczędny jeśli chodzi o apetyt na paliwo zapewniając jednocześnie bardzo dobre osiągi (poniżej 9s do setki).
Mój 1.6eb jest zrobiony na ok. 210KM i w Mondeo robi 7.4-7.5sek do setki, w FF3 zejdzie pewnie poniżej 7sek. Chip bardzo przydatna sprawa. I mój 8 latek ma 334tys.km na blacie, lata bez zarzutu. Jak mało zawsze można dać hybrydową turbinę i mamy 250-270KM+.

W skrócie te silniki są bardzo mocne ale trzeba uważać na przegrzanie (po akcji problem odpada) plus dbać o wymiany oleju (jak będzie jeździć na kiepskim starym albo będzie ogólnie syf to dół się zatrze).

Oraz ogólnie jeśli nie przeszkadza Ci diesel i jeździsz trochę w trasy to też jak poprzednik brałbym diesla. Ja po prostu wolę benzynę stąd taki wybór.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-09-2022 o 15:56
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem