View Single Post
Stary 03-04-2023, 21:23   #1
lukasz19w
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0EB 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie SYNC 3 błąd VER_ERR08 - brak możliwości aktualizacji, hard resetu

Pacjent (stan obecny) Sync 3 64GB EU 3.4.22251 z mapami F11

Krótka historia:
- około 2 lata temu wymiana z Sync 2 na Sync 3 (Mondeo mk5, polski salon), zakodowanie Forscanem, wszystko działało bez problemu (na moment zakupu był z softem 3.4.21098, moduł jest z 07.2018 roku)
- około pół roku temu upgrade do 3.4.22251 + F11
- około 4 miesiące temu krótki epizod z wersją 3.3.19052 po czym powrót do 3.4.22251
- wszystko działało bez problemu aż od jakiegoś miesiąca zaczęły się problemy.

Wszystkie upgrade za pomocą programiku od CyanLabs.

Co do problemu to po każdym uruchomieniu samochodu Sync zmienia na język angielski oraz wyrzuca standardowy komunikat o wysyłaniu danych i aktualizacjach automatycznych (taki jak po resecie). Po prostu gubi ustawienia. Idąc dalej - chciałem wykonać hard reset natomiast w momencie potwierdzenia chęci jego wykonania całość się zawiesza (muszę zrobić restart bo inaczej nie ruszy). Czyli nie da się wykonac hard resetu. Dodatkowo po wyłączeniu, wyjściu i zamknięciu auta ekran (trochę przyciemniony) ale dalej wyświetla to co było przez kilka minut po czym normalnie gaśnie.
Kolejnym pomysłem - wgranie całości na czysto od nowa czyli reformat. Tutaj od momentu pojawiania się powyższych problemów za każdym razem dostaję błąd VER_ERR08. Próbowałem różnych wersji, wszystko kończy się tym samym kodem błędu.
Jedyne co udało się wykonać to wygenerowanie logu który załączam (z rozszerzeniem txt ale to jest xml). Dwie rzeczy w nim wydają mi się podejrzane (przeglądałem wiele takich plików i nikt nie miał tam wartości 0. Mowa o:
Kod:
<d2p1:PartitionHealth type="/fs/rwdata/" total="1.2G" available="0"/>
oraz
Kod:
<d2p1:PartitionHealth type="(/fs/rwdata/quip" total="35M" available="0"/>
Z tego co kojarzę (może się mylę) to /fs/rwdata to partycja z logami i ewentualnie danymi użytkownika (historia z nawigacji etc.). Zatem po pierwsze jesli dostępna ilość pamieci wynosi 0 (w obu wpisach) stąd być może te problemy z gubieniem ustawień i niemożliwością przeprowadzenia jakiejkolwiek aktualizacji. Po drugie dziwnie mi wyglada ścieżka z drugiego wpisu rozpoczynająca się od "(" co raczej średnio jest poprawnym znakiem jesli chodzi o ścieżki. W teorii jesli się nie mylę to hard reset powinien wyczyścić partycję /fs/rwdata/ ale jak już napisałem nie da się go zrobić.

Jeszcze inny pomysł to zrobienie jailbreak i własnym modem próba podejrzenia/usunięcia czegoś z tej partycji aby chociazby dało się zrobić hard reset (tak, mam jakieś w tym pojęcie, co prawda nie akurat z takimi skryptami ale zaprogramowanie czy napisanie kawałka skryptu nie powinno być problemem).
Natomiast nie próbowałem jeszcze tego pomysłu gdyż podglądając skrypty od jailbreak piszą one pewne dane do /fs/rwdata/ co się prawdopodobnie nie uda bo nie ma tam wolnego miejsca.

Ktoś natknął się na ten błąd na rosyjskim forum ale jemu pomógł reformat (widocznie jeszcze miał jakieś szczątki wolnego miejsca i się udało). Poza tym nie znalazłem podobnego tematu.

Spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem? Być może za dużo kombinuję a jest na to jakiś prosty sposób? Jeśli czegoś brakuje w moim opisie to chętnie uzupełnię.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt Sync_LX7G00DH.txt (11.0 KB, 17 wyświetleń)
lukasz19w jest offline   Odpowiedź z Cytatem