Temat: [Mondeo 2000-2007] Konserwacja zaworu EGR
View Single Post
Stary 26-04-2017, 17:02   #24
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Cytat:
Napisał m@niek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja chciałem zaślepić, ale na razie wożę zaślepkę w schowku, bo ciągle nie wiem czy ten otwór robić w zaślepce na przepływ płynu chłodzącego czy nie. U mnie żadnych błędów nie ma. Od dawna natomiast walczę z lekkim podrygiwaniem Mondeusza podczas spokojnej jazdy i chciałem wykluczyć EGR. Pojeździłem przez tydzień z odłączonym EGR (odpiąłem wtyczkę) i mam wrażenie że jeździł lepiej, bez tych "zajączków". Jedyny minus, to że pod odpięciu wtyczki od EGR zapalił się CheckEngine, dlatego wyniki mogą być nie miarodajne, gdyż podejrzewam, że po włączeniu CheckEngine silnik może pracować na trochę zmienionym programie.
Witam,
Odgrzeję trochę temat.
Mój mondek jest trochę mułowaty w niższych partiach obrotów (raz na kilka miesięcy wyskakuje błąd P0400). Poczytałem o EGR i zaślepieniu. Zrobiłem test z odpięciem wtyczki jak kolega m@aniek, ale samochód gaśnie tzn. mogę go sztucznie przytrzymać na obrotach dodając gazu, ale jak zdejmę nogę to zaraz gaśnie silnik (komputer żadnego błędu nie wywala). Samego EGRa jeszcze nie rozbierałem. Czy możecie coś podpowiedzieć czy zaślepiać, czyścić czy wymieniać na nowy? Nie mam za bardzo miejsca na grzebanie, ani możliwości zostawienia samochodu rozkręconego (parking przed blokiem), więc chciałbym być raczej przygotowany na kilka ewentualności, w miarę możliwości oczywiście.
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem