Temat: [Focus 1998-2004] centralny zamek - nic nie działa
View Single Post
Stary 08-04-2011, 09:10   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Cytat:
Napisał Ruff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na sucho...czyli co dokladnie zrobiles? co wpinales na sucho? Tylko nie mow ze napiecie 12V...
no nic...pasuje sprawdzic sterownie centralnym zamkiem...
2003_5_Focus_WD.pdf
rozumiem ze masz juz tego pdfa?
zaraz podam Ci ktory schemat i co nalezy sprawdzic na samym poczatku.
...chwilke pozniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...nr rys. 501-14-00 -1 oraz -2

Do centralki ida 2 bezpieczniki ...Jeden F63-20A i drugi F32=15A maja byc takie a nie wieksze...!!! troszke mniejszy moze byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
str. 700-06-00 -35 -miejsce gdzie znajduje sie GEM
700-07-00-27, 28, 29 znajduja sie wtyczki do GEM.
Jesli czegos bedziesz szukal uzyj opcji szukaj w pdf...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje nas wtyczka C101, i C102
Odpinasz wszystko od GEM -...zapisz gdzie byla jak wtyczka (mozesz odlaczyc akumulator..bedzie bezpieczniej)
wtyczka C101 pin 19 BK/OG
Jezeli drzwi sa zamkniete to powinna byc masa pojazdu w tej wtyczce.
Jezeli otwarte to niema byc masy
za to ma byc masa we wtyczce C102 pin 16 BK/GN i na odwrót.

Oczywiscie mowa o zamkniętym zamku w drzwiach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ważne w ktorych drzwiach zamkniesz zamek.

Sprawdz na początek to...jezeli bedzie OK..to bedziemy szukac dalej.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 08-04-2011 o 10:16
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem