View Single Post
Stary 16-07-2010, 18:59   #14
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie

Skopiowałem CI mój opis z innego postu tam właśnie opisywałem objawy cewki.

Miałem ten problem .Fachowcy wymyślali różne części najlepiej wymieniali by odrazu cały silnik.Podpowiem że podłączenie do kompa nic nie wykazywało zero błędów,a on jak szarpał tak szarpał strzelał itp.(silnik bez instalacji gazowej)dusił się w granicach 2000 do 3000 obr.Ale do rzeczy bo już ględzę ,pojechałem do kumpla na szrot i wziąłem dla próby cewkę od wys.napięcia.Przełożyłem do swojego i stał się''cud ''autko chodzi jak lala .W mojej cewce zobaczyłem popękaną obudowę i czarne przepalenia miała po prostu przebicie.Dodam jeszcze ,że na zimnym silniku wszystko było OK ,a po uzyskaniu normalnej tem.pracy był horror ;brak mocy,dławienie, strzelanie w kolektorze.Obejrzyj kolego swoją cewkę byc może to ten sam przypadek. Pozdrawiam

''Tylko nie wiem czy bawic sie w używki z allegro za 150 zl czy brac nowa?''

Osobiście odradzam używek ponieważ cewka w fordzie pada średnio przy przebiegu między 120 a 160 tys.i skąd pewnośc ile ta używka już przelatała?Fakt nowa to wydatek około 350 zł za oryginał ale wkładasz i masz święty spokój poprostu o niej zapominasz.W galaxy 2,0 jest jeszcze gorzej bo są dwie cewki i wymienia się parami a jedna to też 350 zł a więc jest na dzień dobry 700.Już to niestety przerabiałem.Przebieg był podobny 135,000 jak padła.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 12-02-2011 o 17:43
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem