Temat: [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
View Single Post
Stary 09-04-2015, 21:39   #81
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro

Sorry Adrian, ale czy tę diagnostykę robiłeś u lokalnego kowala?

Moja wyglądała następująco:
- wyjęcie wtrysków z auta oraz filtra paliwa
- rozkręcenie w celu sprawdzenia opiłków (brak czyli ok)
- złożenie do kupy i diagnostyka, trzy badania dla zakresów obrotowych 800rpm, 2000rpm, 3500rpm / 1000 cykli obrotowych każde z nich i zanotowanie ilości podanego paliwa oraz przelewów
Dodatkowo facet wytłumaczył mi na czym polega prawidłowe rozpylanie paliwa i założył nawet na chwilę lejący żeby pokazać różnicę.
- ponowne rokręcenie wtrysków i mycie w ultradźwiękach przez ok. 10-15 min.
-ponowne złożenie do kupy i ponowna diagnostyka jak wyżej + dodatkowe sprawdzenie zakresie 400rpm przy których w normalnych warunkach silnik nie pracuje i kolejne zanotowanie wszystkiego
- porównanie parametrów i określenie procentowego wzrostu efektywności poszczególnych wtrysków
- montaż wtrysków i nowego filtra w aucie oraz odpowietrzenie układu paliwowego.
Ponadto przez cały czas stałem obok i oberwowałem gościa co robi, zadałem dziesiątki pytań na które gość chętnie odpowiadał bez żadnej ściemy. On nie stracił ale za to ja wiele zyskałem.
Koszt 600 PLN dwa lata temu, ciężko mi określić czy to mało czy dużo, ale po pierwsze uważam to jako dobrą inwestycję w rozwój mojej wiedzy, a po drugie wyjechałem z uśmiechem na ustach, bo Mondzio zyskał wiele wigoru.

Ty natomiast wydałeś 300 PLN i nadal nic nie wiesz o swoich wtryskach.
Bez urazy ale wydaje mi się że wywaliłeś kasę w błoto.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem