View Single Post
Stary 22-05-2013, 15:33   #1
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Wpływ akumulatora na sprawność alternatora

Witam

Od jakiegoś czasu zaczęła świecić mi kontrolka akumulatora. Na początku zaświecała się po kilku kilometrach, potem zaraz po ruszeniu z parkingu.
Byłem u elektromechanika, który powiedział, że nie ma ładowania (~11,5V). Wymienił mi w alternatorze niejakie 'diody', które były poprzepalane... (takie małe blaszki) ale powiedział, że akumulator jest bardzo słaby (faktycznie jest od nowości - 2002r) i że alternator może przepalać się od tego akumulatora - czy to prawda?

Zaraz po naprawie (czyli wczoraj) przejechałem się kawałek i najpierw zaświeciła mi się kontrolka ABS a następnie akumulatora... prawdopodobnie było jakieś przebicie... a może się mylę?

Dziś kontrolka ABSu świeciła się nadal (ABS nie działa) a kontrolka akumulatora nawet nie błysła. Podjechałem do tego mechanika, sprawdził ładowanie i było ok... tj ~14,1V
W najbliższym czasie podjadę na komputer sprawdzić ten ABS.

Pytanie:

1. Czy faktycznie słaby/stary (ewentualnie zepsuty akumulator może powodować szybsze zużycie alternatora?
2. Czy awaria ABS-u może mieć związek z akumulatorem i alternatorem - tj. jakieś przebicie, czy też to czysty przypadek?

Ostatnio edytowane przez mortifero ; 22-05-2013 o 15:47
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem