View Single Post
Stary 19-11-2009, 20:52   #58
Zielnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Co was w kudze rozczarowało

Cytat:
Napisał takitam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
temat który założyłem to co was rozczarowało w kudze a ty wypisałeś punkty które każdy widział w salonie jak kupował kugę

np:
1. Brak możliwości ręcznego włączenia stałego napędu 4x4 przydatnego do jazdy w trudnych warunkach (działającego choćby do określonej prędkości jak u większości konkurencji)
2. Zbyt mały bagażnik, który spokojnie można byłoby powiększyć o 10-15cm z korzyścią dla proporcji nadwozia
18. Brak klimatyzowanego schowka (podobno ma pojawić się zestaw montażowy)

co do " 6. Brak osłony zderzaka tylnego przed porysowaniem przy załadunku bagażu " nie polecam nakładek oferowanych na allegro, ja kupiłem w firmie która to robi , ale jak dostarczyli mi do domu to się załamałem, cieniutki paseczek do matiza a nie do kugi, na allegro pełno tego badziewia

co do podsufitki co kilka osób narzeka , to sie nie zgodzę, wszystko jest ok
Czyli pozostają usterki i tzw. wady ukryte, bo w zasadzie solidnie testując auto przed zakupem to prawie wszytko można wychwycić w salonie, w tym uciętą nożem podsufitkę nad szybą czy krótkie biegi przy jeździe testowej. O tym co umknęło nam w salonie uświadamiany sobie dopiero „w praniu”, np. gdy próbujemy bezskutecznie postawić gdzieś dużą butelkę czy radio CB, podłokietnik sam zsuwa się przy ruszaniu, albo wg mapy jedziemy gdzieś po polach mimo, że mamy asfalt przed oczami, itp.
Szans na wcześniejsze sprawdzenie nawigacji DVD raczej nie ma, bo rzadko można spotkać taką wersję w salonie, a mimo że ściągnąłem wcześniej instrukcję z Internetu o ergonomii można przekonać się dopiero po zakupie, a o kiepskim pokryciu i kosztach aktualizacji mapy oczywiście też nikt nie uprzedza.
Co do 4x4 nie miałem jeszcze okazji do solidnego przetestowania i dopiero wyjazd na narty pokaże, co warty jest automat, aczkolwiek jazda przy gołoledzi nie napawa optymizmem i przy stałym 4x4 czułbym się pewniej. Może to kwestia bardzo szerokich opon jak na stosunkowo nieduży ciężar Kugi, co w zimowych warunkach raczej przeszkadza niż pomaga.
Może ktoś ma doświadczenia jak Kuga i jej napęd 4x4 zachowuje się w trudnych warunkach zimowych (śnieg, lód, błoto pośniegowe)? … abstra***ąc od rodzaju opon (ja akurat mam Dunlop 3D)
Zielnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem