View Single Post
Stary 31-10-2010, 19:42   #12
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Wymieniałem mały termostat dwa razy i naprawdę trzeba by mieć dziecinne rączki żeby wymontować ten termostat bez demontażu przewodów wtryskowych pompy.(TDDI) O ile pamiętam wystarczy wymontować dwa. Naprawdę trwa to chwilkę i nie należy się tego bać. Ułatwi to niesamowicie wymianę. (Zaopatrz się wsztorcową małą nasadkę z grzechotką i przedłużką lub giętkim wałkiem chyba 10tka lub 9tka do wykręcenia śruby termostatu).Jak już pisałem mondek nagrzewa się zimą stosunkowo wolno i temperatura pływa do momentu az silnik dobrze się wygrzeje. Jest to mankament i dzieje sie tak przy 100% sprawności układu chłodzenia. Jeżeli nie masz el. podgrzewacza płynu a nie każdy posiada taki bajer to podejrzewam ze duzo wolniej auto się nagrzewa. Co do różnicy między TDDI a TDCI silniki są takie same różnica w układzie zasilania silnika. Są pewne niuanse i różnice w detalach np. brak przepływomierza lub czujnika położenia zaworu EGR, w nowszych modelach doszła turbina ze zmienną geometrią łopatek. Myślę ze dobrą radą jest patent przedmówcy o zaciśnięciu przewodu małego termostatu i sprawdzeniu czy jest poprawa. Zaoszczędzisz czas i kilka złotych. PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS> Ja wymieniłem dwa razy termostat z dobrego na nowy ale to były moje początki z mondkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 31-10-2010 o 19:45
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem