View Single Post
Stary 20-09-2022, 23:17   #28
Alares
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, trzęsie na zimnym

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi. Każda wskazówka jest dla mnie teraz na wagę złota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał SylwekOSP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instalacje LPG masz z lubryfikacją czy bierze benzyne ?
Nie mam żadnej dodatkowej lubryfikacji. Leje specyfik do butli co 10k KM i do baku jak się wyjeździ.

Cytat:
Napisał Krzysztoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezależnie od tego czy zasilany jest gazem czy benzyną to zimny silnik startuje zawsze na benzynie.
W sobotę prawdopodobnie sprawdzę kompresję na zimnym (wtedy występują objawy).
Jak się okaże, że kompresja w normie kupuję wtryskiwacz bo może nie domyka się i leje ciurkiem i na benzynie i na gazie niezależnie od sygnału i dlatego pojawia się wypadanie zapłonu.
To jest moja jedyna teoria, która potwierdza, że po przełączeniu się na gaz problem dalej występuje.
W przeciwnym razie po przełączeniu na gaz wtrysk powinien po prostu przestać całkowicie działać.

Dodatkowo chciałem sprawdzić wtyczki w ECU ale.. go nie znalazłem...
Podpowiecie gdzie jest ECU w Mondeo MK4 2.0 HE Kombi? Szukałem pod nadkolem, pod akumulatorem, rozebrałem cały dolot i za chorobę nie widzę ECU...
Alares jest offline   Odpowiedź z Cytatem