View Single Post
Stary 17-10-2013, 10:24   #1181
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już swoje zdanie wyraziłem co do czystości i konieczności mycia zbiornika.
Także myślę, że czyszczenie układu jest działaniem trochę na wyrost. Też mam w tym wypadku mieszane uczucia. U mnie podczas regeneracji pompy był myty układ paliwowy - to jednak uważam, że filtr paliwa w dieslu jest na tyle dokładny, że powinien zatrzymać z wysoką sprawnością rzędu 98% większość opiłków przekraczających wielkość 4-5 mikrometrów.

Filtry paliwa do silnika diesla, ze względu na niesamowicie wysokie tolerancje i pasowania w armaturze wtryskowej muszą być takie dokładne.
Skoro potrafią już odfiltrować cząstki wielkości 5 mikrometrów ze sprawnością 98%, a oko ludzkie widzi cząstki o wielkości dopiero 40 mikrometrów (bakteria ma wielkość 2 mikrometry), to szkodliwe opiłki - w moim pojęciu - są zatrzymywane na filtrze. Filtr paliwa diesla ma dokładność o rząd wielkości większą niż spotykane filtry paliwa w silnikach benzynowych...

Cały problem w tym, że opiłki powstają w pompie - czyli za filtrem paliwa, więc przedostają się do wtryskiwaczy całkiem swobodnie... Są różnej wielkości - może to być całkiem drobny niewidoczny pył, ale mogą to być złuszczone płatki metalu widoczne gołym okiem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-10-2013 o 10:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem