Temat: [Focus 2014-2018] Dołożenie kamery cofania
View Single Post
Stary 21-04-2024, 18:06   #874
Opo2015
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-12-2022
Skąd: Opole
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wejście Video+ i Video- jest w złączu wyświetlacza SYNC`a i jest to klasyczne wejście różnicowe video. Przez pewien czas testowania miałem podłączoną tam zwykłą kamerkę. Też myślałem, żeby kupić jakąś chińską typu w ramce tablicy... rozwiązanie na pewno się sprawdzi, a linie skrętne to taki bajer, choć fajny :-)

Trzeba pamiętać, że zwykła kamera daje sygnał kompozytowy video (przesyłany klasycznym przewodem koncentryczny 75R) a my potrzebujemy różnicowy (skrętka 100R)
W celu zamiany jednego na drugi trzeba zastosować transformatorek video
np. http://www.dipol.com.pl/transformato...zt__M16655.htm

Być może bez tego też zadziała, ale ja sprawdzałem "zgodnie ze sztuką" :-) i taki miałem podczas testów ze zwykłą kamerką.

Odnośnie brakujących pinów we wtyczce do wyświetlacza, to trzeba je dołożyć. Piny można wyciągnąć z jakieś innej wiązki "dawcy", ale muszą być odpowiednie (chyba tylko występują we wtyczce do wyświetlacza i radia), bo ford ma pełno różnych typów pinów, które wyglądają bardzo podobnie, a nie pasują zamiennie...

Aktywacja kamery musi być zrobiona za pomocą komputera.

Zasilanie kamery bym też podłączył od wstecznego - choć nie wiem, czy nie musi być kamera cały czas zasilana "po stacyjce"...
U mnie było tak, że jeżeli po wrzuceniu wstecznego Sync nie dostawał obrazu z kamery (np. brak zasilania kamery) to wywalał błąd, że z serwisem się muszę skontaktować i blokował nawigację - nie można było mapy włączyć... Jeżeli kamera była zasilana podczas wrzucenia wstecznego, wszystko było OK.
Chodzi mi o to, czy czasowo to się zgra - czy po wrzucenie wstecznego kamera na tyle szybko poda obraz, żeby sync nie wyświetlił błędu.

Pozdrawiam
Filip
Witam,

Podłączyłem chińską kamerę do sync 2 i przy testach na zewnętrznym monitorze przy wstecznym był obraz .Zasilanie brałem z wstecznej żarówki.
Po podłączeniu do sync 2 i aktywacji kamery w APIM kamera już nie działa na wyświetlaczu sync2 jak u kolegi powyżej w opisie komunikat do kontaktu z serwisem . Pytanie do czego podpiąć się w klapie bagażnika końcu focus polift 2015 kombi by sprawdzić czy to brak stałego zasilania jest problemem. Czujniki parkowania się wyświetlają i działają.
IMG_1928.jpg

IMG_1910.jpg

IMG_1903.jpg

IMG_1905.jpg
Opo2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem