View Single Post
Stary 10-06-2012, 07:39   #227
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Drodzy koledzy i droga koleżanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - rzadko tu widuję płeć piękną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Łukasz co do progu to nie zakleisz tego podkładem, trzeba to rozmatować, a głębsze ubytki zaszpachlować tak, żeby powierzchnia przed położeniem podkładu była idealnie równa, wtedy dopiero będziesz miał pewność, że podkład się nie "weschnie" w rysy pod spodem.

Julka. Jaki miałaś czas schnięcia między lakierem bazowym i klarem ? myślę, że powinnaś delikatnie zmatować tą zaślepkę papierkiem wodnym 2000 i polerować delikatnie pastą polerską i szmatką - ręcznie. Lub drugie wyjście zmatować papierkiem 1000 wodnym również w taki sposób aby uzyskać w pełni matową powierzchnię lecz nie przedrzeć się do bazy i prysnąć jeszcze raz. W lakierach sprayowych czasem tak wychodzi, że coś nie do końca się błyszczy, myślę, że po prostu jest go tam za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie schnięcie międzywarstwowe było za krótkie.

Uziu. Odnośnie odcieni i kolorów. Być może lakier bezbarwny ma nie do końca dobrze dobraną ilość i grubość ziarna - metaliku. Być może baza się trochę różni. Z jakiego elementu była brana próbka lakieru? Czy może lakiernik brał tylko odcień z numeru ? Można próbować uciec z tego polerując tylne drzwi, być może uda się trochę to zniwelować. Aha jeżeli błotnik i drzwi były malowane całe lakierem bazowym (kolorem), a nie cieniowane, a drzwi tylne masz pozostawione bez cieniowania to takie rzeczy są normalne. W przypadku gdy trzeba malować np. cały błotnik i drzwi lakierem bazowym to w tym miejscu lakiernik powinien Ci powiedzieć, że należałoby wycieniować, również tylne drzwi, żeby uciec z różnic odcieni.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem