Temat: [S-MAX 2006-2015] Jaki żarnik kupić do ksenonów?
View Single Post
Stary 22-01-2022, 10:27   #237
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Witam wszystkich, stanąłem właśnie przed zakupem nowych żarników D1S do S maxa, bo na suchym asfalcie, to już ledwo widzę drogę, a na mokrym to jadę po omacku i zastanawiam się nad wyborem
TUNGSRAM Megalight +100% w cenie 310 zł/kpl
Lub
OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER . W cenie 515 zł/kpl

Po doświadczeniach z żarówkami halogenowymi H4 w moim starym Galaxy, to zdecydowanie wolałem tungsramy od Philipsa, czy Osram, było zdecydowanie lepiej widać co się dzieje na drodze i co istotne dla mnie nie powodowały olśnienia kierowców z przeciwka, a linia odcięcia światła była bardzo wyraźna, stąd zastanawiam się czy przy ksenonach nie będzie podobnie.

Nie interesuje mnie też żaden design, czy jaki kolor ma światło, najistotniejszą sprawą jest to, co ja będę widział na drodze przed autem, a szczególnie w deszczową pogodę.

Osobiście bardziej skłaniam się ku tungsram, nie ze względu na cenę, choć to też jest jakiś atut, ale może miał ktoś już styczność z tymi żarówkami, bo niestety o Tungsram niewiele można znaleźć jeżeli chodzi o ksenony, a w zasadzie, to nic o nich nie ma, choć wydaje mi się że Tungsram, Bosma i GE, to chyba prawie to samo, a opinie o nich są całkiem niezłe i szansa, że tungsram kupię jakąś podróbę też mniejsza.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem