Temat: [Mondeo 2007-2014] Przygasanie świateł
View Single Post
Stary 11-12-2013, 19:17   #102
fredi112
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam chciałem odświeżyć temat. Kupiłem auto w lipcu i światełka nie mrugały, no i w listopadzie zaczęły mrugać. Wkurzony założyłem xenony (mijania nie mrugają długie oczywiście że tak) i wszystko niby fajnie gdyby tylko nie pogorszyło się z mruganiem panela klimy i radia w których podświetlenie wręcz zanika na chwilę. Napięcie wg. dwóch elektryków jest odpowiednie i nie skacze.
Tylko dlaczego zaczynają mi się przepalać żarówki? Po czasie zaczęły mi załączać się wszystkie kontrolki na chwilę (przyśpieszenie i praca silnika w tym momencie była odpowiednia, nie szarpał nie przerywał).

Podejrzenia padają na sterownik bądź alternator.

Te załączające się wszystkie kontrolki wg. mnie rzucają światło na troszkę inną sprawę.
Kiedyś w Focusie mk1 02r. spalił mi się kabel masy taki przy akumulatorze, a kilka dni przed całkowitym unieruchomieniem auta miałem właśnie takie objawy jak załączanie się wszystkich kontrolek na jakieś 5sek., ale silnik oczywiście pracował normalnie. Więc może rozwiązania problemu należy poszukać w podłączeniu masy, jakieś luźne styki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem