View Single Post
Stary 22-11-2010, 07:16   #21
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Pozwolę sobie wrócić do zasadniczego tematu.
Otóż w tym tygodniu stwierdziłem niedogrzewanie silnika. Jak do tej pory (czyli przez ponad 6 lat) niezależnie od pory roku wskazówka wolniej lub szybciej zawsze osiągała prawie pion (czyli za dwie dwunasta). W tym i innych tematach wielu użytkowników boryka się z problemem wymiany dużego lub małego termostatu. Ja tak sobie myślę, że mały termostat nie decyduje o tym czy wskazówka osiągnie pion. Natomiast decyduje o czasie kiedy silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Jeśli zaś tak jak u mnie nagle wskazówka osiąga tylko pierwszą kreskę (1/4 wskaźnika), a od momentu uruchomienia zimnego silnika chłodnica z rurą od termostatu robi się ciepła to oznacza że duży termostat jest niesprawny w pozycji otwartej.
W tym przypadku ja zacznę od wymiany dużego termostatu. Zastanawiam się tylko czy zrobić to samemu.
Zapytuję ja więc was czy następuje duży wyciek płynu przy wymianie tego dużego termostatu ? Nie mam warunków do spuszczania płynu w garażu. A nie chciałbym nadto usyfić silnika i miejsca garażowego.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 22-11-2010 o 07:18
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem