Temat: [Galaxy 1994-2000] Poduszki powietrzne
View Single Post
Stary 03-05-2007, 22:02   #3
MarioMa
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-03-2007
Skąd: Prudnik
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 28
Domyślnie

Witam.
Kiedyś znalazłem taką informację: "Kontrolka układu poduszek powietrznych po starcie silnika powinna zgasnąć po ok 5 sec. Jeżeli kontrolka miga z określoną częstotliwością, oznacza to uszkodzenie układu. System informuje nas o rodzaju usterki, za pomocą ilości błyśnięć kontrolki."
W twoim przypadku 1 błyśnięcie- obwód poduszki kierowcy.
U mnie było to uszkodzenie taśmy łączącej poduszkę w kierownicy z układem.
Dwa razy elektryk lutował mi tę taśmę ale gdy trzeci raz mi się zaświeciła kontrolka, odwiedziłem sklep z częściami i kupiłem nową. Teraz mam święty spokój i pewność że na skutek jakiegoś spięcia na lutach, nie dojdzie do otwarcia poduszki podczas jazdy.
Z tego co sobie przypominam koszt taśmy w Fordzie kształtował się w okolicach 200 zł do tego parę złotych za wymianę i wykasowanie usterki z komputera.
Dobry elektryk samochodowy poradzi sobie z tym tematem więc nie ma potrzeby od razu odwiedzać serwis. Ale warunek że musi umieć wykasować komputer bo pomimo wymiany taśmy kontrolka będzie świecić się dalej.
Moja propozycja to odwiedzić elektryka niech rozmontuje to ustrojstwo i sprawdzi czy nie masz przerwy na taśmie, jeśli będzie taka usterka jak u mnie to wiesz co robić, a jeśli nie, to pozostaje szukać dalej.
Pozdrawiam
MarioMa jest offline   Odpowiedź z Cytatem