Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] kod Błędu P0251
View Single Post
Stary 01-02-2012, 14:07   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Cytat:
Napisał zawka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?
Parafina nie wytrąca się w postaci jakiś twardych kryształków, tylko osadzając się na filtrze tworzy taki szklisty, gęstniejący glut, który stopniowo przestaje puszczać paliwo. Dlatego zjawiska związane z wytrącaniem się parafiny nie są nagłe, ale objawy narastają w trakcie jazdy. Potem jak auto stanie - ciepło od silnika promieniując na filtr rozpuszcza nieco glut, znowu można odpalić i kawałek pojechać i tak w kółko. Czasem wystarczy 3-5 st.C więcej i filtr puszcza. Ja kiedyś (w latach 80-tych) - w akcie rozpaczy - ogrzewałem filtr dłońmi co 500 m, aby dojechać do jakiegoś zabudowania i podgrzać bak farelką.
Na takie mrozy należy skończyć z oszczędnościami i kupować najlepsze zimowe paliwo - ja kupuję Ultimate BP i zawsze możesz poprosić o atest ostatniej dostawy - muszą ci pokazać. Wczoraj na Połczyńskiej w Warszawie punkt wytrącania się parafiny był -23st.C. (6,06 zł/l) A jeszcze nie było to paliwo tzw arktyczne, które ma poniżej -30 st.
Zapłacisz ok. 30 gr więcej na litrze - ale będziesz jechał - bez depresatorów i kombinowania...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-02-2012 o 14:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem