View Single Post
Stary 05-11-2022, 23:01   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,550
Domyślnie Odp: Hulajnoga elektryczna. - co polecacie?

Mam Xiaomi Pro2 i z moich spostrzeżeń po niecałym roku eksploatacji:
- prędkość 25km/h jest w zupełności wystarczająca
- hulajka zachowuje "wigor" przyspieszania do około 60% poziomu baterii. Potem dalej jeździ i rozpędza się do Vmax ale zajmuje jej to dłużej
- zasięg w trybie Sport (na dłuższą metę jedyny którego pewnie będziesz używać) to około 20 km
- jak masz równe ścieżki rowerowe to amortyzacja jest niepotrzebna, ale na dłuższą metę jazda po chodniku z kostki który nie jest idealnie równy to tragedia
- każdy próg powyżej 2cm jest niebezpieczny
- mam koła fabryczne 8.5" i generalnie są ok
- koła bezdętkowe z tego co czytałem doprowadzają do przenoszenia drgań na elektronikę i odpadają połączenia więc jest to niezalecane
- koła 10" to trochę jednak rzeczy do zmiany, ja się nie podjąłem
- waga 14 kg to dla mnie górna granica swobodnego noszenia jej w ręce, wrzucania do bagażnika (w Focusie Mk2 mi bardzo dobrze wchodzi na szerokość po złożeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), więc można spokojnie nieść ją w ręce i np. wejść do pociągu, wejść po schodach itd.
- wymiana dętki to mordęga, nie polecam! a wymienić musiałem bo nie sprawdzałem ciśnienia w kołach, spadło zbyt nisko i opona przetarła mi dętkę (przebieg hulajki w tamtym momencie to było raptem 250 km!)
- co prowadzi nas do wniosku, że ciśnienie trzeba sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu, a najlepiej co 2 tygodnie lub jak jeździmy więcej nawet co tydzień
- a niestety ze względu na słaby dostęp do zabudowanego wentyla w przednim kole, pompowanie jest możliwe wyłącznie przez wężyk dołączony do zestawu, który niestety nie ma zaworu powrotnego i napompowanie opony bez utraty ciśnienia to jakaś akrobatyka co powoduje konieczność kupienia przejścióweczki wyposażonej w taki zaworek i pompowanie przez niego
- generalnie to bardzo przyjemna hulajka, łatwo można ją przypinać korzystając z zabezpieczenia typu U-Lock i nie ma ryzyka że ktoś nam odjedzie jak ją zostawimy pod sklepem.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem