View Single Post
Stary 15-10-2013, 16:20   #1167
pavlos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witajcie Panowie od TDCi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten temat toczy się od kilku lat i przyznam, że wymiękłem przy 8-mej stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niemniej jednak dziękuję za wszystkie wskazówki dot. diagnozy tego silnika.

Informacje od serwisu diesela w moim przypadku to: "wszystkie wtryski leją równo". Jako, że nie mam zaufania do tego serwisu postanowiłem sam sprawdzić.

Objawy - jak wszyscy - auto ciężko paliło (teraz już tylko na pych), sprężynka przy obciążeniu, nierówna praca.
Wymieniłem filtry, rozrusznik, przepływkę, sprawdzałem węże.
Kody błędu z serwisu: P1211, P2291, P0251

Sam zrobiłem próbę przelewową - na ciepłym włączonym silniku (jak pisałem - auto nie startuje)
Zaskoczył mnie wynik - aż wydawało mi się, że coś źle zrobiłem ... i tu proszę o konsultację.
1 test 200ml, 205ml, 360ml, 225ml
2 test 215, 245, 360, 235

Wg tego co wyczytałem na forum, to jednak "wszystkie wtryski leją".

Poszukuję rozwiązania najtańszego - auto padło w bardzo złym momencie dla budżetu domowego - stąd pytania dodatkowe:
- czy mogę wymienić na wtryski używane z aut o mniejszym przebiegu nie jeżdżących w Polsce ?
- czy można zamontować wtryski, które leżały po wyjęciu z auta, np kilka dni, tygodni ?
- czy aby doprowadzić auto do momentu, chociażby samodzielnego startu, nie wystarczy na początek wymienić ten 3-ci - najbardziej lejący ?

Dzięki from the mountain za wyrozumiałość i rozsądne odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pavlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem