View Single Post
Stary 29-01-2024, 09:59   #23
menen2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: A8 D3 i mondeo mk3
Silnik: 4,2 V8 350km i 2.0TDCi 130km
Rocznik: 2008 i 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Remontować/naprawiać/ulepszać czy kupić nowe?

250zl za wtrysk to dobra cena. Ja do motoryzacji mam trochę inne podejście. Bardziej emocjonalne, więc to będzie z mojej perspektywy. Sądząc po tym, że masz jednak 2,5t chyba też w pewnym momencie chciałeś czegoś więcej od samochodów. W zeszłym roku zapłaciłem za przejechany kilometr średnio 1,5pln, przy walce z dość upierdliwym wyciekiem płynu chłodzącego. Kolega M.A.G umieszczał podsumowanie kosztów użytkowania swojej kury, wyszła u niego podobna kwota. Do tego zaczęły tam się już pierwsze problemy. U mnie, doskonale wiem czego mam się spodziewać po samochodzie. Wiem co może mnie zaskoczyć. Konstrukcyjnie, mimo że ma już 22 lata, a mój egzemplarz 16 to nie chce zmieniać. Z kilku przyczyn. Po pierwsze, to silnik. Silnik, który bezawaryjnie przejechał już blisko 500kkm. Śmiało mogę założyć, że 2,5t zrobi podobny przebieg bez zająknięcia. One uchodzą za stosunkowo dobre konstrukcje. Zawieszenie dla mnie to rzecz eksploatacyjna, można zrobić i cieszyć się wrażeniami z jazdy „jak nowym”. Odnośnie sztywności budy. Jest taka sama jak te 10clat temu. Tak długo, jak strefy zgniotu nie są przegniłe, tak długo samochód jest bezpieczny. Obecnie wszystkie nowe samochody mają swoje bolączki. I nowe, i stare stoją w warsztatach. Mimo wszystko, jak patrzę na porównania kosztów to wychodzi, że to jednak te nowe są droższe w utrzymaniu. I jak bardzo chciałbym sobie sprawić coś nowszego to się zastanawiam czy warto. Obecnie na rynku albo nie ma niczego sensownego, albo trzeba wyłożyć za to chore pieniądze. Natomiast, gdybym oczekiwał tylko i wyłącznie spokojnej głowy, zero emocji, to kupiłbym zwyczajnie Dacie albo Fiata. Tych samochodów u mechaników zwyczajnie nie ma. Toyoty do przebiegu ~180k też się dobrze sprawują. Po tym przebiegu u mnie w firmie 10 z 13 sztuk zaliczyło dość duże awarię, przebieg tylko autostradowy.
menen2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem