Temat: [Focus 1998-2004] Szarpanie Silnikiem na jałowym
View Single Post
Stary 03-09-2012, 09:01   #1
krewet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Szarpanie Silnikiem na jałowym

Witam . Na wstępie zaznaczę ,że czytałem dużo postów o podobnym problemie ale to nie jest nic tak jak u mnie. To nie krokowy ani przepustnica ani zawór odpowietrzający skrzynie korbową.
Opiszę może objawy. Wcześniej miałem problemy z silnikiem falowanie obrotów jak w większości tych modeli. Wymieniłem przepustnice na nową , potem wymieniłem krokowy na nowy ale nie pomogło do końca. Na koniec wymieniłem zawór odpowietrzający skrzynię korbową oraz załatałem dziurawy przewód odmy.
Po tych operacjach oraz regulacji gazu dobrze zaczął chodzić i już nie falowały obroty oprócz małego mankamentu. Otóż na jałowych obrotach silnik podryguje. Rzuca nim dosyć mocno. Myślałem ,że to może mieszanka ale posprawdzałem i było wszystko ok. Nawet jak byłem u gazownika który mi regulował gaz stwierdziliśmy ,że czy na benzynie czy na gazie jak się odepnie przepływkę to silnik się stabilizuje. Pierwsza moja reakcja wymieniłem przepływkę ale to też nic nie pomogło! Myślałem ,że to może od zapłonu więc wymieniłem przewody ,świece oraz cewkę zapłonową. Nadal klapa!!! Nadal wszystko ok jeździł normalnie obroty ok ale na jałowych obrotach rzuca nieprzyjemnie silnikiem oraz przygasają delikatnie kontrolki. Cóż to może być ??? miał ktoś podobne problemy??? proszę o pomoc bo byłem już u paru mechaników nawet ale oni też nie potrafią pomóc ... a wymieniać w ciemno reszte rzeczy takich jak czujnik położenia wału czy sondę może być kosztowne a tak jak po poprzednich wymianach może w ogóle nie pomóc. Czekam na jakieś pomocne rady...
krewet jest offline   Odpowiedź z Cytatem