Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
View Single Post
Stary 23-01-2011, 12:21   #18
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego drogi nie wiem kto ci to powiedzial ze lancucha sie nie wymienia to raz i nie potrzeba czarow zeby lancuch sie rozciagnal i przeskoczyl, prawda jest to ze ford nie przewiduje wymiany lancucha a w praktyce lancuch powinnien zostac sprawdzony po 100tys km a wymieniony po 200 tys km, i tez nie jest racja ze jak lancuch przeskoczyl to silnik kaput bo zalerzy gdzie przeskoczyl a ja pisalem ze przeskoczyl na pompie a nie na wale korbowym czy na walkach rozrzadu czyli nie pogielo mi ani zaworow ani nic mialem wiecej szczescia niz rozumu. oczywiscie moge sie mylic nie jestem mechanikiem jesli sie myle to prepraszam za podwazanie zdania. ale moze jest jakis fachowiec co sie moze wypowiedziec na ten temat?
Łańcuch to nie pasek zadzwoń do serwisu to cię uświadomią czy się go wymienia czy nie.
Ps.w takim aucie łańcuch musi wytrzymać 500tyś. albo więcej,a więc do śmierci silnika.Po to go stosują aby go nigdy nie wymieniać a bajki o przestawieniu się łańcucha opowiadaj małym dzieciom.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem