Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 02-04-2010, 22:15   #17
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
...po skasowaniu 200 zł za pomiar...
... i właśnie dlatego zamówiłem sobie zestaw pomiarowy za 250zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
do reklamacji tarcz i klocków potrzebny jest rachunek z montażu przez warsztat oraz demontażu wraz z jego opinią na temat usterki.
Rachunek mam - zakładałem w stacji diagtnostycznej więc nie powinno być problemu. Na demontaż też mogę do nich pojechać.


Dzisiaj zakładałem sobie koła letnie i jako, że tarcze było na wierzchu a od ściągnięcia ich dzieliły mnie 4 śruby... ściągnałem je Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ruch poszły skrobak, szczotka druciana i papier ścierny - wyczyściłem wszystko co mogło powodować nierówne osadzenie i bicie tarcz. Potem poskałdałem wszystko psikając (gdzie można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) smarem miedzianym, dokręciłem kółeczka nowo zakupionym kluczem dynamomentrycznym i na testy.

No i zonk... jak biło tak bije Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czekam więc na zamówiony zestaw Brembo z mikrometrem żeby przekonać się która tarcza bije i poeksperymentować z jej obracaniem względem piasty.

P.S. Jeżeli ktoś myśli o zakupie klucza dynamometrycznego to polecam : http://allegro.pl/item985195743_kluc...nasadkami.html . Jak na razie działa bez zarzutu a cena naprawdę niezła.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 02-04-2010 o 22:25
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem