View Single Post
Stary 04-11-2012, 19:30   #1
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Witam wszystkich Forumowiczów.
Otóż chce wam opisać moją historię i problem z 1,8 TDCI w MK1 , która jeszcze się nie skończyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Otóż na początku auto nie stwarzało żadnych problemów wymieniałem rozrząd , filtry , paski itd. Jeździł.
Po czym zaczął się horror , auto przy dużej prędkości zgasło mi na obwodnicy , gdzie cały się wyłączył , ale powodem był czujnik wałka rozrządu ,wymieniłem , auto chodziło.
Teraz zacznę co się dzieje odkąd auto ma 200 000 km. (kupiłem je gdy miało 170 tys.).

A więc zaczęło się , kontrolka swiec żarowych przy wrzucaniu na 3 tys obrotów biegu nr. 4 co nie pozwalało na dynamiczną jazdę oraz wyprzedzanie, mechanicy stwierdzili, że to wtryski , dałem sie skusić i zregenerowałem wtryskiwacze , wymieniłem filtr paliwa, autko zachowywało się lepiej , ale wyjechałem na delegację wróciłem i auto zaczęło robić to samo co wczesniej, ale teraz na niższych obrotach i innym biegu , znowu pojechałem do mądrali mechaników, gdzie stwierdzili, że wezmą na sprawdzenie wtryski może coś się z nimi stało , po jakiś 2 h. dzwonią, żę wtryski są ok , oni proponują zrobić chemiczne czyszczenie układu wtryskowego , zgodziłem się , robili to jakoś pod cisnieniem a potem na pełnym baku coś wlali, odebrałem auto i mała różnica była ... , ale po jakichś 2 tygodniach , ukazało sie znowu to samo , czyli auto wpada w tryb awaryjny na niskich obrotach i nie rozgrzanym silniku.
Wkurzyłem się pojechałem do mechaników znowu i mówię, że to co zrobili pomagało tylko na chwilę , chcieli znowu wziąć auto na warsztat, i powiedzieli , że to pewnie pompa wtryskowa ,ale powiedziałem, że mam w 4 literach ich bo nie znają się . Błędy , które mi wywala to

P0191 Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Range/Performance na Polski Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - sygnał poza zakresem/wydajność*

P0251 Injection Pump Fuel Metering Control A Malfunction na Polski Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka*

Nie wiem teraz co robić , wydałem na Focusa już koło 8 tys za roboty, wcześniej był 2 mas itd.

teraz rozkładam ręce i nie chce w niego pakować kolejnej gotówki, żeby znowu robiło się to samo , macie jakieś pomysły ?
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem