View Single Post
Stary 21-10-2011, 19:52   #10
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?

U mnie się nie odkleiło przez dwa lata, ale użyłem naprawdę markowych mat (dynamat extreme należy do lepszych, jest też wykończona wspomnianą folią aluminiową) oraz przed ich przyklejeniem dokładnie odtluściłem maskę od spodu.
Filc mam oryginalnie i maty dałem mimo to. Tak szczerze, to może nieco ciszej jest... ale więcej pomogła wymiana uszczelki poliuretanowej przy lewarku skrzyni biegow na nową oraz uszczelnienie dziury z wiązką dokomory silnika. Ściany działowej silnika bym nie ruszał - bardzo dużo pracy a niewielki efekt wg angielskiego forum.

Taką matę filcową pod maskę kupisz bez problemu w moim odczuciu. Od tego bym zaczął. Potem uszczelnić miejsca, gdzie wiązki przechodzą z silnika do kabiny. Potem drzwi, podłoga i tym podobne.

Ja np. u siebie pod sklejkę na podłodze dałem jeszcze piankę pod panele podlogowe, taką 5mm, w arkuszach... i różnica odczuwalna od razu była. Teraz przymierzam się, żeby z przodu pod oryginalną gumową wykładzinę dać jeszcze 10mm mikrogumę, która wody nie chłonie a nieźle izoluje dźwięk.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem