Temat: [Fusion - Mondeo USA] 2.0EB szarpnięcia na wolnych obrotach
View Single Post
Stary 08-12-2020, 13:22   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się rozwiązać problem? Mam podobny - Auto jeżdziło bezproblemowo, zgasiłem pod sklepem, uruchomiłem zgasło. JAk daje gazu nie gaśnie, zostawie na wolnych obrotach to łapie P106:00-68 i gasnie.
Układ dolotowy-nieszczelność

Bump:
Cytat:
Napisał klocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
W FF'17 hybrid przy odpaleniu na zimnym silniku wyskakują w PCM następujące błędy:

Kod:
===PCM DTC P0106:00-68===
Kod: P0106 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia atmosferycznego

===PCM DTC P0109:00-E8===
Kod: P0109 - Usterka sporadyczna w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia barometrycznego

===PCM DTC P0300:00-EC===
Kod: P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu.

===PCM DTC P0316:00-6C===
Kod: P0316 - Wypadanie zapłonów wykryte podczas uruchamiania silnika (pierwsze 1000 obrotów).
Jesli dam gazu do 2000tys obrotów wypadanie zapłonu nie występuje. Sprawdziłem i podmnieniałem świece i cewki, bez rezulatu. Błędy wskazują na MAP sensor ale nie potrafię go zlokalizować. Ktoś z was miał podobne problemy? Jakaś podpowiedź gdzie znaleźć ten MAP sensor?
Przebieg?
Ma LPG?
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem