View Single Post
Stary 02-04-2011, 16:48   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Nakrętki do felg - tylko do jakich? (foto/link w temacie)

Witam.

Jako że teraz taki okres, że pasowałoby zmienić ogumienie na letnie (a często, w tym także w naszym przypadku, felgi ze stalowych na aluminiowe), obejrzałem dziś dokładniej, co też podczas zakupu Mk4 dorzucili nam za zakrętki, i się trochę zdenerwowałem. Kwestia tylko, czy słusznie. Ale po kolei:

W lutym odebraliśmy z salonu Mondeo Mk4 - od razu na felgach stalowych z oponami zimowymi. Felgi te przykręcone są nakrętkami zwykłymi, przelotowymi (takimi jak TE). Do bagażnika wpakowano pudełko z drugim kompletem nakrętek. Aż do dziś myślałem, że to są nakrętki do felg aluminiowych, choć byłem dość podejrzliwy, bo nie są raczej zbyt wypolerowane, raczej lekko matowe.

Poszperałem trochę w internecie i znalazłem:

http://ford.sklep.pl/pl,product,4285...n,nakladk.html

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj jedna uwaga - te na zdjęciu wyglądają lepiej niż te które dostaliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać w linku, opis wskazuje na nakrętki do felg stalowych. Na Allegro znalazłem jednak prawie takie same z opisem, że są do felg aluminiowych. Gdzie leży prawda?

Jak sądzę, pasują one do obu typów felg, tak czy owak podejrzewam jednak, że ich głównym zastosowaniem jest przykręcanie stalówek, a nie alusów.

Mam kilka argumentów... Mianowicie:
- po pierwsze, jak wspomniałem - te nowe nakrętki wyglądają raczej byle jak (niewiele lepiej niż 8-letnie nakrętki do felg aluminiowych z mojego Mondeo Mk3),
- po drugie, mają stożek większy (w sensie "wyższy", widać to na powyższym zdjęciu), ale stały a nie "pływający",
- po trzecie, są tańsze od tych opisywanych jako nakrętki do felg aluminiowych,
- po czwarte, przy zakupie auta i felg stalowych do niego, poprosiliśmy po prostu "komplet nakrętek" - obstawiam, że nikt w salonie nie pomyślał, że potrzebujemy do alusów i wcisnęli drugi komplecik do stalówek,
- po piąte, nie ma nakrętek zabezpieczających (podczas kupna Mk3 w 2003 roku dostaliśmy też komplet zabezpieczających, a było to w tym samym salonie).

I teraz pozostaje pytanie, czy to ja mam skrzywienie i się wszystkiego czepiam, czy może faktycznie mam rację?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem