View Single Post
Stary 23-03-2013, 18:55   #26
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Witam
Zajmuje się naprawą wtryskiwaczy CR (tych co sie da zrobic oczywiscie ze względów uwarunkowań techniczych).

Jeśli byliby panstwo zainteresowani informacją jakie zaworki, rozpylacze i tak dalej, lub zakupem samych zaworków to chętnie pomoge.

Tylko i wyłacznie NOWE ORYGINALNE zaworki produkowane we FRANCJI.

Chętnie również doradze co robić, co wymieniać itd.

Ze względów pracy będe dostępby na forum w godzinach wieczornych czyli od 21 w góre.

e-mail: serwis.az@wp.pl


WITAM
Tak jak mówiłem wrzucam skany wtryskiwacza EJDR 00501Z, oczywiście kochany Ford Mondeo.

http://chomikuj.pl/zaksiu/Galeria/Dokumenty/CR PLIKI

100 – wiadomo, rozpylacz
120 – podkładka, czasami stalowa a czasami miedziana
90, 60 – sprężynki
40 – obudowa w raz cewka
110- nakrętka
70- SŁAWETNY już zaworek, są dwa 94 (stary 621c) i 95 (stary 622B)- odpowiada oczywiście za przelew
80- przekładka dawkująca paliwo (to to w 90% odpowiada za dawki paliwa i tu jest ciekawie gdyz tego jest od A do Z (dosłownie !!!! jest tyle )
50-bolczyk odpowiadajacy za skok

Powiem tak odkąd daje się naprawiac te wtryski to jeszcze nigdy nie regulowałem dawek paliwa za pomocą sprężynek i Bolczyka (chyba ze jest peknięty albo czasami jest zardzewiały po spotkaniu z polską ropą) (ale tak, PRAWDĄ jest że za pomocą tego można regulować dawki paliwa, ale w małym stopniu ).
Przekładka (80) decyduje o dawce paliwa pod warunkiem że zaworek jest sprawny, jeżeli będzie nie sprawny nawet minimalnie to niestety może być nieciekawie.

Z własnego doświadczenia (nazwijmy to: ciekawe co będzie jak zrobimy to…), w momencie gdy założy się przekładkę o mniejszej dawce paliwa niż powinno być to o dziwo nic się nie dzieje. No to zakładamy o większej dawce paliwa i ….ARMAGEDON, z rury czarny dym, i walenia młotem kowalskim, więc nie zalecam takich zabaw.

PS. Odnośnie tej książki, również ją polecam, jedna z niewielu przy której się nie zasypia, na jej podstawie również pisałem swoją pracę inżynierską. POLECAM.

Dla porówania daje przykład budowy wtryskiwacza BOSCH.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem