Temat: [Galaxy 1994-2000] silnik klepie jak diesel
View Single Post
Stary 01-08-2007, 10:41   #10
Kassior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Gdynia
Postów: 21
Domyślnie

Witam,
aktualnie wożę się z takim samym problemem.
Wszyscy twierdzili na początku, że to na bank szklanki. Posprawdzałem je wciskając każdą z osobna śrubokrętem i choć żadna w jakiś szczególny sposób minie podpadała wymieniłem wszystkie. Klepanie jakby troszkę ucichło ale nadal było.
Między czasie wyszło, że mam trzykrotnie za bogatą mieszankę w badaniu spalin więc zająłem się świecami itp.
Odłączyłem jeden kabel od świecy (tej przy której wydawało mi się, że najgłośniej klepie) i się okazało że klepania nie ma choć silnik nierówno chodził ( co jest normalne przy 3 świecach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Wkręciłem tą świecę (tak którą poprzednio odłączyłem) i wstawiłem w inny cylinder jednocześnie zostawiając odłączony kabel do świecy gdzie na początku zlokalizowałem najgłośniejszy stukot. Okazało się że silnik zaczął stukać.
Na podstawie powyższych empirycznych badań postanowiłem zmienić wszystkie świece na nowe. Po zmianie zaczął mi klepać tak samo głośno jak przed wymianą szklanek :/

Co teraz zostało?? Ma ktoś jakiś pomysł?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Kassior
__________________
Kassior
Kassior jest offline   Odpowiedź z Cytatem