Temat: [Mondeo 1993-1996] Dziwny dźwięk na wolnych obrotach
View Single Post
Stary 15-05-2014, 19:54   #9
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk na wolnych obrotach

No i po zabiegu.

W zamienniku dostępna jest tylko tylna poduszka skrzyni biegów i ją kiedyś tam wymieniłem. Tą pod filtrem powietrza, przednią silnika i boczną silnika można kupić tylko jako oryginał lub używkę.

Tą pod filtrem kupiłem z anglika, ale przednią cieżko jest dostać w przyzwoitym stanie, a oryginalna kosztuje ok 800zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poszperałem i znalazłem poduszkę firmy SRL z POLCARU (symbol S2232009) w cenie ok 80zł - sęk w tym, że opisana jest jako do skrzyni automatycznej (no bo przecież pełno automatów w mondkach, nie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Zamówiłem i na pierwszy rzut oka wyglądała tak samo - jedyne co, to zmiana konstrukcyjna samej gumy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otwieram pudełko, a tu o zgrozo - oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Radość nie trwała długo, bo mocowania nie pasowały... <beczy> <beczy> <beczy> ale ja się bez walki nie poddaje - wymontowałem i przełożyłem sam wkład i gitarka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód śmiga jak należy.

Aha, da się to zrobić od góry. Silnika nie trzeba lewarować bo nie opada.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem