View Single Post
Stary 26-03-2011, 08:48   #42
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Witam.
Odp. dla dr Oktan:
- fakt moja Fuzja "urosła" lecz w stanie spoczynku. Po "załadowaniu" 4 równych chłopa wraca do stanu wyjściowego dla zwykłej Fuzji tyle, że bez obciążenia.
- moje nowe/stare sprężyny są tylko o 3/4 zwoja wyższe od oryginałów i mają 2 kropki na oznaczeniu (moje oryginały miały 1!) ; a są 3 albo 4 skale twardości sprężyn dla każdego pojazdu
- nie sugeruj się proszę "pochodzeniem" sprężyn zawiesia: ważne są inne elementy charakterystyki jak: średnica druta, ilość zwoi, kształt, srednica zewn./wewn., wysokość i oczywiście twardość. Czy o czymś zapomniałem?
- i należy się Wam przyjaciele małe wyjaśnienie: "pochodzenie" moich nowych/starych sprężyn zawieszenia nie jest do końca pewne: sugerowałem się "opisem" na zdemontowanych a to okazuje się jest sprawa dyskusyjna. Dlatego zaznaczyłem aby przy ewentualnych doborach kierować się wg oryginałów.
- "testu łosia" nie będę przeprowadzał - tu ukłon w Twoją stronę! - mogłoby się to skończyć tragicznie, masz rację "ciut" zakombinowałem.
W każdym razie dzięki za cenne uwagi, kto wie czy po okresie zachwytu nie wrócę do fabrycznych nastawów. Twój post niech będzie b. ważną wskazówką dla innych.
Pozdrawiam
Klocek7
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem