Temat: [Mondeo 2007-2014] Bezkluczykowe odpalanie w zimie
View Single Post
Stary 14-08-2012, 09:13   #1
liberro
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143@182 KM
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Bezkluczykowe odpalanie w zimie

Witam Panowie , przepraszam za to pytanie ale być może jest tak banalne dla większości z Was że nie znalazłem odp na na nie na forum , a być może po prostu nie potrafię szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pierwszy raz jestem posiadaczem Forda i pierwszy raz w dodatku diesla . Mój problem dotyczy użytkowania tego auta przy niższych temperaturach a szczególnie w zimie. Otóż mój wóz odpala sie przyciskiem ford power. Wiem że wsiadam wciskam sprzęgło naciskam i jadę. A co ze świecami żarowymi ? czy w tych modelach one są czy ich nie ma. Czy to jest jakiś automat ze rozrusznik nie zacznie kręcić dopóki nie zagrzeje paliwa nawet jeśli trzymam przycisk ? Pytam bo normalnie nie miałem żadnego problemu z odpalaniem do dziś. Wyjeżdżam do pracy wcześnie rano. Dziś u mnie było 5 st C . Wsiadam do auta sprzęgło przycisk a on odrazu kręci tylko że znacznie dłużej niż gdy było ciepło. Normalnie obrót rozrusznika i palił a dziś ... zdziwko z 10 sek mu zajęło odpalenie. Pozdrawiam
liberro jest offline   Odpowiedź z Cytatem