View Single Post
Stary 09-08-2017, 08:32   #4
Ludek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus II
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Likwidacja szkodyz OC sprawcy, częściowa lub całkowita

Dziękuję bardzo za rzeczowe informacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda, że już po oględzinach, bo przy uszkodzeniach zderzaków najlepiej zrobić to (oględziny) w jakimś warsztacie, gdzie można zderzaki zdjąć (pod skorupami zwykle kryją się kolejne uszkodzenia). W sumie jednak nic straconego. Można samodzielnie, lub w warsztacie zdjąć zderzaki zrobić fotki uszkodzeń i przesłać ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody.
Zdejmę zderzaki i zrobię zdjęcia.
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda całkowita - w tym przypadku - jest moim zdaniem korzystniejsza. Ubezpieczyciel co prawda wypłaci różnicę pomiędzy wartością szacunkową auta przed zdarzeniem, a wartością wraku, ale poszkodowany ma prawo dysponować swoim mieniem i może dokonać naprawy do pełnej wartości auta przed szkodą. W praktyce wygląda to tak:
- ubezpieczyciel wypłaca np połowę wartości auta (reszta to wartość wraku),
- poszkodowany oddaje wóz do naprawy, a rachunkiem obciąża ubezpieczyciela do 100% wartości auta,
- ubezpieczyciel dopłaca więc brakującą kwotę.
Ubezpieczyciel nie będzie robił problemów z wypłaceniem brakującej kwoty? Czy muszę uzyskać ich akceptację/ zapewnienie, że dopłacą, jeśli naprawa wyniesie więcej niż wypłacone wcześniej odszkodowanie (oczywiście do wartości auta)? Jak długo może trwać taka dopłata? Żeby dopłacić warsztatowi muszę uzyskać pieniądze od ubezpieczyciela.
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, można o ile naprawy dokona zaprzyjaźniony warsztat (można się do gadać w kwestii kosztów).
Kosztorys był robiony w ASO i ich upoważniłam do likwidacji szkody. Z nimi raczej się nie dogadam w tej kwestii. Naprawiać, więc muszę w innym warsztacie. Czy jeśli cofnę im upoważnienie, to mogą mnie obciążyć kosztami wyceny? Czy w ogóle na tym etapie zmiana warsztatu jest jeszcze możliwa. Przy szkodzie częściowej, bo przy całkowitej wybieram warsztat od nowa.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Ludek
Czy mogę jeszcze zmienić formę rozliczenia się z PZU, wziąć odszkodowanie i naprawiać w innym warsztacie nie ASO?
Tak. Ubezpieczyciel nie ma prawa decydować o Twoim mieniu. To Ty wybierasz zarówno formę rozliczenia, sposób i zakres naprawy, jak i wykonawcę usługi.
Hipotetycznie. Wartość auta 11.000. Wycena naprawy przez ASO 10.500.
Cofam upoważnienie dla ASO (nie wiem czy na tym etapie, to jeszcze możliwe).
Czy PZU wypłaci 10.500 i mogę udać się do innego warsztatu, gdzie dogadam się, żebym nie musiała dopłacać za wcześniejsze uszkodzenia auta?

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrafię zweryfikować poprawność sporządzonego kosztorysu.
Chętnie skorzystam. Podasz mail, na który mogę przesłać kosztorys?

Cytat:
Napisał maciaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ubezpieczyciel ma obowiązek udostępnić Ci wartość samochodu jaką wyliczyli. Po prostu zadzwoń i muszą podać Ci tę informację. Wtedy będziesz wiedzieć dużo więcej. I najlepiej niech to wyślą drogą mailową.
Sprawa na razie wisi. Warsztat zrobił kosztorys, przekazał do PZU i to sobie tam leży i czeka nie wiem na co, bo na infolinii nie potrafili mi udzielić informacji.

Wystąpiłam o samochód zastępczy, więc może to przyspieszy sprawę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kwestie auta zastępczego opiszę w innym wątku.

Ostatnio edytowane przez Ludek ; 09-08-2017 o 08:36 Powód: Uzupełnienie
Ludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem