Temat: [Focus 1998-2004] spadek obrotów na biegu jałowym
View Single Post
Stary 20-02-2012, 21:23   #53
szakalq
ford::average
 
Avatar szakalq
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0EB 203PS
Rocznik: 2011.11
Postów: 57
Domyślnie Odp: spadek obrotów na biegu jałowym

Cytat:
Napisał darvark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Ostatnio w moim focusie też zaobserwowałem takie wariactwo z obrotami. Dojeżdżając do świateł na rozgrzanym silniku, z włączonym nawiewiem obroty potrafią mi spaść poniżej 500rpm, by po chwili wzrosnąć do 1k. Zjawisko nasila się podczas dohamowania na światłach. Sprawdzałem łądowanie i jest poprawne na poziomie 14.53V. W teori serwo hamulca nie powinno mieć znaczenia, bo jest o układ hydrauliczny. Pytanie tylko w jakim stopniu na takie przygasanie mogą mieć wpływ przewody wysokiego napięcia. I jaki wpływ ma na to prędkość toczenia się auto, powyżej 20-30km/h to nie występuje. Silniczek krokowy wykluczyłem. (a przypadki opisane przez was nie do końca pasują do moich objawów.)
mam u siebie podobnie, przy rozgrzanym silniku naciśnięcie/puszczeniu pedału hamulca obroty wzrastają na trochę do około 1000 i opadają jak opadają to trochę za nisko (samochód jakby miał zgasnąć) po chwili rosną i jest ok, też najbardziej wkurza to przy dojeżdżaniu na światłach, skrzyżowanie itp. tyle że u mnie ilość wałczonych odbiorników nie ma znaczenia, przy kręceniu kierownicą tych objawów nie ma tylko przy używaniu hamulca, jutro zobaczę tą wtyczkę na pompie wspomagania.
szakalq jest offline   Odpowiedź z Cytatem