Temat: [1,8 TDCi] Jechał i nagle zgasł
View Single Post
Stary 28-09-2009, 17:22   #5
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Drogi Kolego!!!

Po pierwsze nie ma co panikować, bo nawet jeśli rzeczywiście przyczyna jest to co Ci powiedzieli w ASO to kwota 11tyś pln to jest jakiś kosmos, da sie to zrobić profesjonalnie wielokrotnie taniej!!!
Po drugie nie wydaje mi się że jest to awaria wtryskiwaczy i/lub pompy wtryskowej - czy twoje Mondeo jest już po FL??? (rok prod. 2004? który miesiąc???---> patrz nr VIN) po FL pompy wtryskowe się nie łuszczą!
Po trzecie sprawdź czy akumulator jest OK, ja mam przebieg podobny do twojego i musiałem go wymienić a objawy były podobne, sprawdx rozrusznik (szczególnie sczotki), i wirnik itp., oraz czy tzw. Bendinx jest ok,
Po czwarte: jest taki czujnik który nazywa się czujnikiem położenia wałka rozrządu i jesli go masz w kolorze czarnym to jest do wymiany, jezeli w kolorze szarym to jest raczej ok. Czujnik ten znajduje - po zdjęciu pokrywy silnika - pod szyną CR, na prawo od bagnetu poziomu oleju patrząc na silnik od przodu. Być moze spadło z niego zasilanie czyli kabel 3-pinowy - po prostu to sprawdź.
Tytułem podsumowania, kontrolka o której piszesz nie wygląda na wtryski i pompę, a jeśli nawet to najbliższy Lubina i polecany warsztat który to zrobi b. fachowo i znacznie taniej niż w ASO:
"diesel-trzebniak" ze Świebodzina
Napisz jak sprawy się mają dalej ale najpierw podjedź do dobrego elektryka samochodowego i nie Ci posprawdza to co opisałem jako "po trzecie"

Pozdrawiam
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem