Temat: [1,8 TDCi] Jechał i nagle zgasł
View Single Post
Stary 28-09-2009, 13:17   #2
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam ponownie mamy poniedziałek jadę zniecierpliwiony do mechanika po odbiór samochodu. Jak się okazało autko niesprawne dalej a przyczyną może być według mechanika zawór ciśnienia paliwa lub pompa wtryskowa, ale niema żadnej takiej części na podmianę żeby się upewnić czy to jest to. pojechałem wiec do serwisu z pytaniem czy mają miejsce i ile kosztuje diagnoza czyli podpięcie do komputera . (koszt 299zł) wróciłem po mondeo i zaholowałem je do nich. grzecznie posiedziałem w poczekalni i spokojnie (w końcu to prawdziwi fachowcy) sobie czekałem na diagnozę. po jakiejś godzince zawołał mnie jeden z nich i oznajmił, że poszła pompa wtryskowa i wtryski 4 szt. a koszt to taki pompa około-4000zł wtryski około 3000zł + płukanie zbiornika filtrów rurek i pierdółek koszt naprawy wynosi około 11000zł z ich dwu letnią gwarancją. (szczęka mi opadła i zaniemówiłem) normalnie nie wiedziałem co mam mu odpowiedzieć a wyzywałem w myśli koncerny naftowe w Polsce od najgorszych a jeszcze sobie zatankowałem na Orlenie ON-Verwa droższa to znaczy lepsza a tu masz japierd.... tyle jeździł jak pszczółka:533: a tylko przyjechałem do Polski zatankowałem i szlag go trafił. Teraz to tylko muszę go zaholować do domu (30km) i wstyd przed sąsiadami będzie. mam teraz dużo czasu bo to autko tak szybko nie wyjedzie samo (brak kasy) wiec będę rozbierał pomału wszystko i się zapoznawał z budową tak skomplikowanych części , a co mi tam i tak są niesprawne to może podmucham pochucham i jakimś cudem zaskoczy (trochę się łudzę i mam nadzieje) a może ktoś z was miał już takie przypadki może gdzieś regenerują pompy. mile widziane jakieś sensowne podpowiedzi co zrobić w moim przypadku. ????
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem