Temat: [Mondeo 2000-2007] za duze spalanie 2.0 benzyna duratec
View Single Post
Stary 04-10-2013, 00:15   #10
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Zbyt duże spalanie, wzkazanie komputera ? Benzyna 2.0, LPG

Witajcie

Mam problem ze wskazaniami w Mondeo ghia 2001r 2.0 benzyna + lpg

Komputer pokazuje mi 12,5L i waha się to wskazanie bez problemu nawet do 13 L

Przyznaję się, że nie miałem okazji jeszcze sprawdzić realnego spalania benzyny, lecz ...

Co mnie zastanawia to czego to może być przyczyna jeżeli jakiś czas temu utrzymywało się na poziomie od ok 7 L do ok 9 L benzyny / 100km w zależności od charakteru jazdy.



Dodam, że przejchanie ciągle trasy 50km przy bardzo spokojnej jeździe nie zmieniło wskazania komputera poniżej 12L - także jestem w szoku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety google niewiele mi powiedziało, lub niewiem jak szukać pomocy w moim temacie

Rozumiem, że powinienem sprawdzić sobie realne spalanie dolewając pod korek i było by coś więcej do powiedzenia, ale niestety nie zdążyłem tego jeszcze uczynić.

Jeśli na tą chwię macie jakieś pomysły czego to może być przyczyna, gdzie i w jaki sposób szukać powodu takiego wskazania komputera to proszę, piszcie. Gdy bym sam coś odkrył oczywiście będę miał na uwadze to zamieścić, może ktoś mieć ten sam problem.
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem