View Single Post
Stary 08-07-2017, 20:56   #1
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Wink TitS Panther Black - jakie felgi, nakrętki ?

Cześć,

jakie felgi polecacie do czarnego potwora w wersji TitS w kolorze Panther Black? Obecnie mam 18' ori Y, ale chyba chcę iść w czerń najlepiej połowiczną z elementami chromu, szczotkowanego alu? Jak myślicie? Jak robić wizualizacje felg, którą napotkałem w niektórych tematach kolegów. np. tutaj?

Poza wyglądem zastanawiam się nad komfortem jazdy. Mój Maksio wyposażony jest w zawieszenie IVDC. Kurczę duże auto rodzinne, a po dziurach nie jeździ się zbyt komfortowo, szczególnie takich mniejszych poprzecznych - praktycznie każda jest wyczuwalna i strasznie trzęsie... Zauważyłem też, że najeżdżając np. na wyższy próg zwalniający przy zjeżdżaniu z niego koła przednie z taką dziwną siłą prą w dół, że aż dobija nie wiem jak to opisać... Opony mam 235/45 R18, pompuję przód na 2,6, a tył na 2,4 bo w większość jeżdżę sam lub we 2 osoby z przodu. Tryb komfort raczej za wiele nie pomaga, jakby bardziej buja całą budą, a Sport jest dość twardy, idealny na autostrady. Nie chciałbym schodzić raczej poniżej 18', ale jak to rozwiązać? Można kupić np. opony 235/55 i większy balon będzie bardziej komfortowy, czy raczej zejść do 17'. Opony mam na wykończeniu 4mm, więc może to trochę pogarsza komfort. Doradźcie coś... Czy ten typ tak ma?

Na koniec pytanie o nakrętki mocujące felgi... W 3szt. brakuje mi tych chromowanych dekielków. Po obadaniu sprawy zauważyłem, że większość mam pełnych nieruchomych i kilka z takimi delikatnymi wcięciami obracających się. Które są oryginalne i z których spadają te dekielki? Może polecacie kupić jakieś lepsze nieoryginalne?

Przesiedliśmy się z Alfy 156 Sportwagon, gdzie zawieszenie było miękkie, bardzo komfortowe i teraz żona mi narzeka jak na dłuższe trasy siedzi z synkiem w foteliku z tyłu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nawet starą Hondę Civic VI gen, która normalnie po dziurach jedzie jak po równym i np. wjeżdżając na próg z prędkością 30-35km/h płynę przez niego, a S-Max to by chyba wystrzelił w powietrze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, że S-max swoje waży, ale zawieszenie powinno być chyba bardziej komfortowe? O co tutaj chodzi i jak temu zaradzić, proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 08-07-2017 o 21:03
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem